Ulik Wisła

O przedszkolu

Matematyczne Przedszkole Ulik Wisła mieści się przy ulicy Panieńskiej 9 na warszawskiej Pradze Północ. Placówka na Panieńskiej znajduje się blisko przystanków Park Praski oraz Dworca Wileńskiego.

Zapraszamy do nas dzieci w wieku 2,5 -6 lat. Ulik Wisła posiada dwie grupy: młodszą i starszą – łącznie dysponujemy 30 miejscami dla dzieci. Jako placówka edukacyjna nie tylko dbamy o harmonijny i wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków ale również staramy się poszerzać ich zainteresowania jak i wspierać talenty.

Dlatego też Ulik Wisła oferuje wiele zajęć dodatkowych, między innymi w naszej ofercie można znaleźć:

Formularz

Umów się na wizytę

Prosimy zostawić dane kontaktowe,
a my skontaktujemy się najszybciej jak to możliwe

Kadra

IMG_6658

Justyna Ryszkowska
dyrektor przedszkola
nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną. Swoją karierę zawodową jako nauczyciel wychowawca rozpoczęłam w placówce wykorzystującej nurt Rodzicielstwa bliskości i NVC – Porozumienie Bez Przemocy. Właśnie dlatego staram się podchodzić do każdego dziecka indywidualnie, nawiązując z nim bliską więź emocjonalną, co pozwala mi poznać jego potrzeby oraz możliwości rozwojowe. W mojej pracy najbardziej lubię fakt, że dzieci potrafią rozśmieszyć do łez. Bez zastanowienia mogę powiedzieć, że przedszkole Ulik to mój drugi dom, w którym cenie sobie domową atmosferę. Po kilku latach pracy jako nauczyciel postanowiłam spróbować czegoś więcej i ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Zarządzania Oświatą co przyczyniło się do awansu na stanowisko dyrektora przedszkola. Stale poszerzam swoje kompetencje w zakresie nadzoru pedagogicznego, dbam o kontakt z rodzicami, by nikomu niczego nie brakowało - niczym agent do zadań specjalnych jednocześnie nie rezygnując z pracy wychowawcy, którą uwielbiam.

IMG_6652

Mariia Shakhova
nauczuciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Narodowym im. Tarasa Szewczenki w Ługańsku. Jeszcze w trakcie studiów podczas praktyk i kolonii zrozumiałam, że praca z dziećmi to moja wielka pasja. W pracy z najmłodszymi zależy mi na tym aby dzieci poznawały świat przez działanie i doświadczanie, aby podejmowały próby, mogły popełniać błędy a dzięki otrzymanemu wsparciu i odrobiny zachęty podejmowały kolejne próby. W swojej pracy bardzo często kieruje się sentencją: „Nikt bowiem nie nauczył się jeździć na rowerze tylko czytając o tym książkę”. W przedszkolu „Ulik” pełnię rolę nauczyciela oraz native speakera.

IMG_6616

Sylwia Ptak
nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Z wykształcenia jestem również logopedą - ukończyłam 2-letnie studia podyplomowe na jednej z warszawskich uczelni. W pracy z dziećmi przyświeca mi dewiza chińskiego filozofa Konfucjusza - "powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem". Dzieci są nieograniczonym źródłem radości i niczym nieskrępowanej wyobraźni. W swojej pracy wykorzystuję m.in. elementy glottodydaktyki prof. B. Rocławskiego i elementy Dziecięcej matematyki Gruszczyk-Kolczyńskiej.

zdjęcie nr 19

Kateryna Ryzhenko
nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny imienia W. H. Korolenki w Połtawie i otrzymałam wyższe wykształcenie na kierunku Psychologia. Zdobyłam także kwalifikacje psychologa praktycznego, nauczyciela angielskiego i literatury obcej. Swoją przygodę z pracą z najmłodszymi rozpoczęłam jako psycholog w przedszkolu w Ukrainie. W „Uliku” pełnię funkcję nauczyciela oraz native speakera. Cieszę się z możliwości codziennej komunikacji z dziećmi. Dzięki temu mogę powiedzieć, że czuje się młodsza duchem - spotkanie z dzieckiem to dla mnie swoisty powiew świeżego powietrza który daje mi motywacje do dalszego rozwoju zawodowego.

IMG_6678

Grażyna Janowicz
asystent nauczyciela

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu - specjalizacja praca socjalna. Ukończyłam również Liceum pedagogiczne w Grodnie na wydziale Wychowanie przedszkolne. Dobrze posługuje się językiem rosyjskim. Przez wiele lat byłam związana zawodowo z działalnością charytatywną i mam doświadczenie w pracy z rodziną i dziećmi. Pracowałam również jako wychowawca w przedszkolu, w świetlicy, w szkole oraz w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Szanuje różnice kulturowo-społeczne, zaspokajanie różnego rodzaju potrzeb dziecka jest sprawą podstawową, a współpraca z rodzicami jest bardzo ważnym czynnikiem prawidłowego wszechstronnego rozwoju i funkcjonowania dziecka. Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie. (Paulo Coelho)

IMG_6643

Patrycja Puławska
asystent nauczyciela

Studiuję na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. W pracy z dziećmi dużą wagę przywiązuje do osiągania przez nie samodzielności, by mogły sobie radzić w otaczającym je świecie. Praca z dziećmi dostarcza mi dużo przyjemności i satysfakcji, a radość i uśmiech dziecka są dla mnie najlepszą motywacją do dalszych działań. Interesuję się zdrowym odżywianiem oraz aktywnym trybem życia.

IMG_6686

Klaudia Sobolak
nauczyciel wspomagający

Jestem studentką IV roku pedagogiki specjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Rok temu rozpoczęłam specjalizację z wczesnego wspomagania rozwoju, ponieważ moja pierwsza praca, jako opiekun w żłobku, uświadomiła mi, że w życiu zawodowym chcę skupić się na wspieraniu rozwoju tych najmłodszych i tych trochę starszych, którzy mają nieco inne potrzeby edukacyjne. Regularnie staram się poszerzać swoją wiedzę z zakresu pedagogiki biorąc udział w różnych szkoleniach i kursach. W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie rozpoznawanie i zaspokajanie ich potrzeb, poprzez nawiązywanie z nimi indywidualnej, bliskiej relacji opartej na szacunku, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.

zdjęcie nr 16

Wioleta Bucka
nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej na kierunku surdopedagogika i pedagogika wczesnoszkolna oraz terapię pedagogiczną. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Każdy nawet najmniejszy postęp moich wychowanków niesie ze sobą niesamowitą motywację do dalszej pracy. Lubię to co robię i mogę śmiało powiedzieć, że moja praca jest moją pasją. Dzieci pozwalają nam spojrzeć na świat trochę z innej strony, uczą nas aby cieszyć się każdą chwilą i pokazują jaką radość mogą sprawić najmniejsze rzeczy. Staram się być nauczycielem, który wspiera twórczość i kreatywność swoich wychowanków. Istotnym dla mnie jest kształtowanie w dzieciach postawy samodzielności oraz wiary we własne możliwości. Dlatego w pracy z dziećmi opieram się na budowaniu atmosfery pełnej zaufania a także poczucia bezpieczeństwa. Bardzo ważnym aspektem którym się kieruje jest indywidualne podejście do każdego dziecka, poznanie go i rozwijanie jego potencjału zgodnie z jego możliwościami!

NASI SPECJALIŚCI

Psycholog

W naszej placówce współpracujemy także z Panią psycholog, która prowadzi zajęcia zarówno grupowe jak i indywidualne. Psycholog prowadzi również warsztaty dla rodziców, których tematyka uzależniona jest od bieżących potrzeb i oczekiwań rodziców.

NASI SPECJALIŚCI

Logopeda

Stale współpracujemy z terapeutami, którzy prowadzą terapie logopedyczne z dziećmi.
NASI SPECJALIŚCI

Integracja sensoryczna

Przedszkole Ulik współpracuje również z terapeutą integracji sensorycznej, który prowadzi indywidualną terapię dla dzieci.

Cennik

Pakiet No 1. Cały dzień 1600,00 zł/mies.
Pakiet No 2. Połowa dnia (do godziny 12.30, do 100 godzin / miesięcznie) 1100,00 zł/mies.

Stawka żywieniowa (śniadanie, I danie obiadowe, II danie obiadowe, podwieczorek) 20 zł/dzień
Wpisowe 999,00 zł

Odbiór dziecka po zamknięciu przedszkola (po godzinie 18.00) – 30 zł za każde 15 min spóźnienia.

Zajęcia dodatkowe

  • Indywidualne zajęcia Logopedyczne 80 zł/30 min
  • Indywidualne zajęcia Integracji Sensorycznej 80 zł/30 min
  • Karate 80 zł / mies. 

Dokumenty do pobrania

Kontakt

E-mail

ulik.praga@gmail.com

Telefon kontaktowy

+48 516 823 447