Przedszkole Matematyczne "Ulik"

 

Przedszkole ULIK działa od listopada 2015r. na podstawie Wpisu do Ewidencji Niepublicznych Placówek Oświatowych, prowadzonego przez m.st. Warszawa (zaświadczenie nr. 416 / PN / 15).

Oznacza to, że:

- Realizujemy program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN.

- Zatrudniamy kadrę pedagogiczną z wykształceniem kierunkowym, zgodnym z wymogami MEN.

- Nadzór nad placówką sprawują: Sanepid, Straż Pożarna, Kuratorium Oświaty i Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Ochota m. St. Warszawy,

- Nasz lokal spełnia normy arch.-budowlane przewidziane dla przedszkoli.

W praktyce oznacza to, że:

- Zatrudniamy personel posiadający wykształcenie kierunkowe, uprawniające do pełnienia funkcji nauczyciela przedszkolnego.

- Doświadczony dyrektor, nauczyciel z kilkuletnim stażem, sprawuje nadzór pedagogiczny nad personelem nauczycielskim przedszkola.

- Placówka wyposażona jest w meble, sprzęt i zabawki spełniające normy i posiadające atesty.

- Posiadamy konieczne wyposażenie p-poż. zapewniające bezpieczeństwo dzieciom, instalacje poddawane są co roku przeglądom.

Jesteśmy kameralnym przedszkolem, które gwarantuje bezpieczeństwo oraz ciepłą i rodzinną atmosferę.

Nowoczesne przedszkole

Rozwój:

- zajęcia edukacyjne - matematyka dla dzieci metodą MATHRAIDERS (Helen Doron), 2 języki obce

- zajęcia dodatkowe - rytmika w języku angielskim, zajęcia plastyczne, zajęcia przyrodnicze

Bezpieczeństwo:

- wideo monitoring z możliwością obserwowania online przez rodziców dziecka w przedszkolu (Android, iOS, PC)

- kameralne przedszkole zapewnia domową atmosferę i troskliwą opiekę;


Zdrowie:

- w trosce o zdrowie naszych dzieci mamy jonizator i nawilżacz powietrza

- posiadamy własne podwórko do zabawy na świeżym powietrzu

- gwarantujemy zdrowe, smaczne i zbilansowane posiłki, które dostarcza nam firma cateringowa, zapewniamy również posiłki dietetyczne dopasowane do potrzeb dziecka

Zabawa:

- raz w miesiącu odwiedza nas grupa teatralna z różnymi przedstawieniami

- organizujemy imprezy na Mikołajki, Boże Narodzenie i inne święta

- cały pobyt dziecka w przedszkolu jest dla niego ciekawą formą spędzania czasu

Pamiątki:

- regularnie robimy zdjęcia dziecka w przedszkolu (Nikon D90). Co miesiąc rodzice otrzymują drogą elektroniczną zdjęcia swojego dziecka GRATIS!

"Ulik Wola"

"Ulik Ochota"

               "Ulik Wisła"


Przedszkole Matematyczne ULIK

Przedszkole Matematyczne ULIK - Matematyka dla dzieci od 2 roku życia

   Matematyka to nie tylko liczenie – to nauka, która rozwija umiejętność abstrakcyjnego i kreatywnego myślenia. 

 Warto więc rozwijać te umiejętności u dzieci - na początku a także w późniejszych latach edukacji. Wielu rodziców stawia sobie pytanie – dlaczego warto posyłać dziecko na zajęcia matematyczne i czy w ogóle je tam posyłać? Odpowiedź brzmi - tak warto! Dla wielu rodziców dużym wyzwaniem jest zachęcenie swoich dzieci do nauki matematyki. To nauka, która wielu dzieciom przysparza niemałych trudności. Sekretem udanej edukacji jest sprawienie, aby dzieci nie myślały, że się uczą.     

   Genialnym sposobem są różnego rodzaju zabawy i gry, pomagające najmłodszym, i nie tylko, w lepszym rozumieniu zagadnień. Już od początku edukacji dziecko uczy się logicznego myślenia, pracy w grupach i pojmowania reguł, dzięki czemu w dalszych etapach nauki matematyka będzie kojarzyć się z pasją, a nie przykrym obowiązkiem i trudnościami. Wasze pociechy będą podekscytowane, a nauka będzie dla nich prawdziwą frajdą i zabawa. MathRiders oferuje jedyne w swoim rodzaju, autorskie programy do nauki Królowej Nauk. Nasz program opiera się głównie na zabawie – nie spędzamy czasu tylko przy stolikach! Skupiamy się na tym, by dziecko już od najmłodszych lat kojarzyło słowo matematyka z przyjemnymi zagadnieniami, uśmiechem i zabawą, a nie ze strachem i przymusową nauka. Innowacyjny program, dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego dziecka, wykracza poza tradycyjne ramy pojmowania nauczania. 

   Lekcje MathRiders kreują bogate środowisko matematyczne oraz pozwalają dzieciom rozwijać swoje naturalne zdolności i zainteresowania przy wsparciu pozytywnego, pełnego uwagi podejścia nauczycieli. Każde zagadnienie jest omawiane na przykładzie, przez co bardziej zapada dzieciom w pamięć. Wyróżniamy się małą liczebnością grup do 8 osób, przez co możemy indywidualnie podejść do każdego dziecka i dokładnie wytłumaczyć mu omawiany problem. Nasz program to zapewnienie dobrej przyszłości, dobrego startu w życie już od najmłodszych lat. Podsumowując nasz program jest idealnym rozwiązaniem dla Twojej pociechy. Jeśli zależy Ci, aby twoje dziecko czerpało radość z nauki, a nauka nie była dla niego przykrym obowiązkiem, zapraszamy właśnie do nas. Nasza kadra najlepiej wyszkolonych nauczycieli MathRiders prowadzi zajęcia z pasja i zaangażowaniem, dzięki czemu łatwiej trafiają do uczniów w różnym wieku. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia pokazowe. 

ULIK CHIMCZUKA Sp.z o.o. Aleja Bohaterów Września 18, lok.2, 02-389, Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone Przedszkole Niepubliczne "Ulik" © 2018