Przedszkole Niepubliczne "Ulik"

 

Przedszkole ULIK działa od listopada 2015r. na podstawie Wpisu do Ewidencji Niepublicznych Placówek Oświatowych, prowadzony przez m.st. Warszawa (zaświadczenie nr. 416 / PN / 15).

Oznacza to, że:

- Realizujemy program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN.

- Zatrudniamy kadrę pedagogiczną z wykształceniem kierunkowym, zgodnym z wymogami MEN.

- Nadzór nad placówką sprawują: Sanepid, Straż Pożarna, Kuratorium Oświaty i Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Ochota m. St. Warszawy,

- Nasz lokal spełnia normy arch.-budowlane przewidziane dla przedszkoli .

W praktyce oznacza to, że:

- Zatrudniamy personel posiadający wykształcenie kierunkowe, uprawniające do pełnienia funkcji nauczyciela przedszkolnego.

- Doświadczony dyrektor , nauczyciel z kilkuletnim stażem, sprawuje nadzór pedagogiczny nad personelem nauczycielskim przedszkola.

- Placówka wyposażona jest w meble, sprzęt i zabawki spełniające normy i posiadające atesty.

- Posiadamy konieczne wyposażenie p-poż. zapewniające bezpieczeństwo dzieciom, instalacje poddawane są co roku przeglądom.

Jesteśmy kameralnym przedszkolem, które gwarantuje bezpieczeństwo oraz ciepłą i rodzinną atmosferę.

"Ulik Wola"

"Ulik Ochota"

 

Urszula Kryńska - Dyrektor, Nauczyciel

Nazywam się Urszula Kryńska.

Praca nauczyciela  jest dla mnie nie tylko zawodem ale także i pasją.

Moja przygoda z pracą w przedszkolach zaczęła się 7 lat temu. Z wykształcenia jestem pedagogiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym ukończyłam również psychopedagogikę oraz terapię pedagogiczną. Jestem autorką scenariuszy zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz współautorką innowacji pedagogicznej „Kreatywny Przedszkolak”. W swojej pracy staram stworzyć  dzieciom przyjazne miejsce pełne kreatywnych działań i uśmiechu.  


Anna Chimczuk - Administrator przedszkola

Serdecznie witam wszystkich w naszem przedszkolu. Mam na imię Anna Chimczuk, jestem Ukrainką, pochodzę z miasta Odessa – ciepłego i gościnnego miasta na Południu Ukrainy.

W Ukrainie po zakonczeniu studiów broniłam doktorat i pracowałam lektorem w uniwersytecie. W Warszawie mieszkam nie tak dawno, i zdecydowanie i chętnie zmieniam pracę ze studentami na pracę z małymi dziećmi. Mam dwie córeczki, i wiem jak trudno czasami małemu dziecku dostosować do nowych warunków.Sofija Iglińska - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Nauczyciel w przedszkolu “Ulik”, absolwentka studiów o specjalności Wczesna Edukacja i Pedagogika Opiekuńcza na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Szczęśliwa mama dwuletniego Michasia.

Swoją edukację zaczynałam od Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Skończyłam studia licencjackie na kierunku Stosunki Międzynarodowe oraz studia magisterskie na kierunku E-administracja. Jednak praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem i zdecydowałam pójść w kierunku pedagogiki. Swoją pedagogiczną karierę zaczęłam jako opiekunka do dzieci.
Moje doświadczenie z dziećmi zdobywałam m.in. podczas licznych praktyk pedagogicznych, pracy w wolontariacie w Caritas. Na pytanie, dlaczego akurat pedagogika, dlaczego praca z dziećmi odpowiadam krótko: po prostu to kocham. Praca nauczyciela wymaga mnóstwa cierpliwości, ale kiedy widzi się efekty swojego  zaangażowania w wychowanie dziecka satysfakcja i radość są nie do opisania.

My jako pedagodzy pomagamy dzieciom poznać świat i staramy się przekazywać im mnóstwo wiedzy, ale sami też wiele uczymy się od naszych małych podopiecznych. Przede wszystkim tego, jak można cieszyć się z małych rzeczy i jak łatwo jest okazywać uczucia.


Oksana Prokopenko - Pomoc Wychowawcy

Jestem Oksana Prokopenko, pracuję jako pomoc nauczyciela w przedszkolu ULIK. Skończyłam studia magisterskie z psychologii praktycznej, dlatego w swojej pracy z dziećmi stawiam na indywidualne podejście w rozwoju dziecka, pomagając dziecku uczyć się samodzielności. Pracę z dziećmi zaczełam w lata studenckie, prowadząc warsztaty kreatywności i realizując projecty rozwojowe dla dzieci w szkole. Pracując z dziećmi w przedszkolu wykorzystuję elementy bajkoterapii i arteterapii, ponieważ jestem ich miłośniczką. Praca z dziećmi daje mi możliwość rozwijać swoją kreatywność, pogłębiać wiedzę o rozwoju dzieci, a także rozwijać swoje pasje. Uważam, że robie to, co lubię.


Anna Joncel - zajęcia z rytmiki w języku angielskim

Wokalistka, pedagog i trener wokalny. Absolwentka Wychowania Muzycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Artystów, Twórców i Animatorów Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Po ukończeniu studiów przez 5 lat pracowała m.in w Fukuoce (Japonia), Szanghaju i Dubaju, jako wokalistka i reżyser widowisk muzycznych.

Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej "Natural Voice Perfection". 

Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych i masterclass u Pani Soni Lachowolskiej (NVP) oraz  Jaimego Vendery i Kevina Mahogany - amerykańskich wokalistów i nauczycieli śpiewu.Właścicielka studia wokalno-muzycznego Midori Music Studio, mieszczącego się na warszawskiej Ochocie. 


"Moja przygoda z artystyczną edukacją dzieci i młodzieży rozpoczęła się kilka lat temu w Szkole Aktywności Twórczej, gdzie pracowałam jako nauczyciel muzyki i emisji głosu oraz w polsko-angielskim przedszkolu niepublicznym, gdzie prowadziłam warsztaty muzyczne, dostosowane do poziomu umiejętności wokalnych, motorycznych i percepcji muzycznej dzieci. Byłam również reżyserem anglojęzycznych widowisk i musicali i moja rola polegała na sprawowaniu pieczy nad całą artystyczną pracą placówki. Praca pedagogiczna umożliwiła mi już na etapie edukacji przedszkolnej i szkolnej dostrzec upodobania muzyczne dzieci, rozwijać je i podążać za nimi."