Anna Chimczuk - Założyciel przedszkola

Serdecznie witam wszystkich w naszym przedszkolu. Mam na imię Anna Chimczuk,  pochodzę z miasta Odessa – ciepłego i gościnnego miasta na Południu Ukrainy.

W Ukrainie po zakonczeniu studiów broniłam doktorat i pracowałam lektorem w uniwersytecie. Natomiast w Warszawie zmieniłam pracę ze studentami na pracę z małymi dziećmi. Mam dwie córeczki, i wiem jak trudno czasami małemu dziecku dostosować się do nowych warunków.


Urszula Gieroba - Dyrektor, Nauczyciel

  Moja praca jest dla mnie pasją. Lubię odkrywać nowe ścieżki, poszukiwać, wzbudzać w dzieciach ciekawość świata, kreatywność i radość.

 Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Ukończyłam również psychopedagogikę posiadam kwalifikacje w zakresie terapii pedagogicznej. Od dziecięciu lat płynąc w rzece przedszkolnego życia przechodząc dziesiątki szkoleń. Współpracowałam również z wydawnictwem Raabe pisząc cykl scenariuszy „Super zajęć dla dzieci”. Tworzyłam i wprowadzam innowacje pedagogiczną „Kreatywny Przedszkolak”. 

Obecnie nauczyciel MathRiders i dyrektor d.s. nadzoru pedagogicznego w przedszkolu ULIK, autor w czasopiśmie "Nauczycielka Przedszkola". W swojej pracy staram stworzyć dzieciom przyjazne miejsce pełne kreatywnych działań i uśmiechu, aby mogły wzrastać w poczuciu pewności siebie, swojej wyjątkowości, a w zabawie zdobywać doświadczenia i umiejętności.


Sofija Iglińska - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Nauczyciel w przedszkolu “Ulik”, absolwentka studiów o specjalności Wczesna Edukacja i Pedagogika Opiekuńcza na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Szczęśliwa mama dwuletniego Michasia.

Swoją edukację zaczynałam od Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Skończyłam studia licencjackie na kierunku Stosunki Międzynarodowe oraz studia magisterskie na kierunku E-administracja. Jednak praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem i zdecydowałam pójść w kierunku pedagogiki. Swoją pedagogiczną karierę zaczęłam jako opiekunka do dzieci.
Moje doświadczenie z dziećmi zdobywałam m.in. podczas licznych praktyk pedagogicznych, pracy w wolontariacie w Caritas. Na pytanie, dlaczego akurat pedagogika, dlaczego praca z dziećmi odpowiadam krótko: po prostu to kocham. Praca nauczyciela wymaga mnóstwa cierpliwości, ale kiedy widzi się efekty swojego  zaangażowania w wychowanie dziecka satysfakcja i radość są nie do opisania.

My jako pedagodzy pomagamy dzieciom poznać świat i staramy się przekazywać im mnóstwo wiedzy, ale sami też wiele uczymy się od naszych małych podopiecznych. Przede wszystkim tego, jak można cieszyć się z małych rzeczy i jak łatwo jest okazywać uczucia.


Oksana Prokopenko - Pomoc Nauczyciela

Jestem Oksana Prokopenko, pracuję jako pomoc nauczyciela w przedszkolu ULIK. Skończyłam studia magisterskie z psychologii praktycznej, dlatego w swojej pracy z dziećmi stawiam na indywidualne podejście w rozwoju dziecka, pomagając dziecku uczyć się samodzielności. Pracę z dziećmi zaczełam w lata studenckie, prowadząc warsztaty kreatywności i realizując projecty rozwojowe dla dzieci w szkole. Pracując z dziećmi w przedszkolu wykorzystuję elementy bajkoterapii i arteterapii, ponieważ jestem ich miłośniczką. Praca z dziećmi daje mi możliwość rozwijać swoją kreatywność, pogłębiać wiedzę o rozwoju dzieci, a także rozwijać swoje pasje. Uważam, że robie to, co lubię.


Justyna Ryszkowska  - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Nazywam się Justyna Ryszkowska.

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną.

Swoją karierę zawodową jako nauczyciel wychowawca rozpoczęłam w placówce wykorzystującej nurt Rodzicielstwa bliskości i NVC – Porozumienie Bez Przemocy. Właśnie dlatego staram się podchodzić do każdego dziecka indywidualnie, nawiązując z nim bliską więź emocjonalną, co pozwala mi poznać jego potrzeby oraz możliwości rozwojowe.

Jestem osobą, która nie przepada za wystąpieniami publicznymi, natomiast przebywając z dziećmi zapominam o stresie. W mojej pracy najbardziej lubię fakt, że dzieci potrafią rozśmieszyć do łez.


Iryna Kuzmich - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Nazywam się Iryna Kuzmich.
Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie im. Iwana Ogienka w Kamieńcu - Podolskim na kierunku edukacja przedszkolna oraz logopedia. 

W trakcie studiów podczas praktyk w różnych przedszkolach zrozumiałam, że praca z dziećmi to moja wielka pasja i temu chcę się w pełni poświęcić. 
Uważam, że nie tylko nauczyciel może otworzyć przed dzieckiem wielki świat wiedzy i zadbać o jego prawidłowy rozwój, także dzieci mogą nas wiele nauczyć. Są dla nas nieocenioną inspiracją do ciągłego rozwoju, dają nam wielką motywację do tego abyśmy sami stale się rozwijali, właśnie dla nich.

Każde dziecko jest wyjątkowe dlatego w pracy z dziećmi wykorzystuje indywidualne podejście. Zależy mi na współpracy z dzieckiem, chcę bliżej poznać jego zainteresowania oraz możliwości.

Nie ma nic piękniejszego niż praca, którą się kocha dlatego największą nagrodą dla mnie jest praca z dziećmi, możliwość przekazania im zdobytej wiedzy, doświadczenia, odczuć jakie towarzyszą poznawaniu świata oraz możliwość obserwowania ich rozwoju.


Karolina Kamińska -  Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Nazywam się Karolina Kamińska. Ukończyłam studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. „Marii Grzegorzewskiej” w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskiem
w Olsztynie.

Zawód nauczyciela pojmuję jako świadome wzięcie na siebie ogromnej odpowiedzialności za dzieci, które w zaufaniu powierzają mi rodzice pod opiekę. Za ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Wiem, że mam wpływ na ich życie zarówno obecne jak i przyszłe.

Ważne jest dla mnie kształtowanie świadomej jednostki, która będzie gotowa do samodzielności. Traktuję dzieci jak równe sobie, dzięki temu pozyskuję ich zaufanie. Zaufanie zaś sprzyja powstaniu dialogu, który uważam za najważniejszy w kontaktach nie tylko
z dziećmi, ale z każdym człowiekiem. Nigdy nie bagatelizuję problemów dziecka.

W pracy pedagogicznej staram się pamiętać, że: „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” (B. Conklin)


Viktoria Hryshchenko -  Pomoc Nauczyciela

Nazywam się Viktoria Hryshchenko,pracuję jako pomoc nauczyciela w przedszkolu Ulik.

Jestem absolwętką Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy ,kierunek sport. Skończyłam kurs Gimnastyki Korekcijnej w Wyższej Szkole Edukacji Sporcie w Warszawie.Od 7 lat pracuję z dziećmi rożnego wieku i zdecydowanie  wiek przedszkolny jest najfajnejszyj. Prowadząc z dzieciakami rożnego rodzaju zajęcia ruchowe pomagam im wszestronnie się rozwijać ,zrelaksować,jednocześnie jest ciągle kształtowanie postawy ciała .
Cieszę się że robię w swoim życiu to co najbardziej lubię,a jeszcze bardziej z tego że jest to praca z dziećmi .


Agnieszka Badaczewska -  Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

 mgr Agnieszka Badaczewska.

Ukonczylam studia licencjackie o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz studia magisterskie o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

Bardzo lubię prace z dziećmi , uważam ,że każde dziecko jest niepowtarzalne i wyjątkowe, dlatego w swojej pracy stawiam sobie za cel poznanie indywidualnych potrzeb każdego wychowanka. Uważam ,że dziecku nie powinno się nic narzucać a proponować i zachęcać do podjęcia aktywności, stwarzać sytuacje, które wytwarzają w dziecku zaciekawienie oraz wzbudzają chęć do działania.

Praca z dziecmi sprawia mi ogromną satysfakcje i jest moją pasją.


ULIK CHIMCZUKA Sp.z o.o. Aleja Bohaterów Września 18, lok.2, 02-389, Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone Przedszkole Niepubliczne "Ulik" © 2018