Anna Chimczuk - Założyciel przedszkola

Serdecznie witam wszystkich w naszym przedszkolu. Mam na imię Anna Chimczuk,  pochodzę z miasta Odessa – ciepłego i gościnnego miasta na Południu Ukrainy.

Na Ukrainie po zakończeniu studiów obroniłam doktorat i pracowałam  jako lektor na uniwersytecie. Natomiast w Warszawie zamieniłam pracę ze studentami na pracę z małymi dziećmi. Mam dwie córeczki, i wiem, jak trudno czasami małemu dziecku dostosować się do nowych warunków.


Justyna Ryszkowska  - Dyrektor, Nauczyciel 

Nazywam się Justyna Ryszkowska.

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną.

Swoją karierę zawodową jako nauczyciel wychowawca rozpoczęłam w placówce wykorzystującej nurt Rodzicielstwa bliskości i NVC – Porozumienie Bez Przemocy. Właśnie dlatego staram się podchodzić do każdego dziecka indywidualnie, nawiązując z nim bliską więź emocjonalną, co pozwala mi poznać jego potrzeby oraz możliwości rozwojowe.

Jestem osobą, która nie przepada za wystąpieniami publicznymi, natomiast przebywając z dziećmi zapominam o stresie. W mojej pracy najbardziej lubię fakt, że dzieci potrafią rozśmieszyć do łez.Sofija Iglińska - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

     Nauczyciel kontraktowy wychowania przedszkolnego, absolwentka studiów licencjackich o specjalności Wczesna Edukacja i Pedagogika Opiekuńcza na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz studiów magisterskich o specjalności Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacja włączającą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Szczęśliwa mama Michasia i Katarzynki

     Swoją edukację zaczynałam od Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Skończyłam studia licencjackie na kierunku Stosunki Międzynarodowe oraz studia magisterskie na kierunku E-administracja. Jednak praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem i zdecydowałam pójść w kierunku pedagogiki. Swoją pedagogiczną karierę zaczęłam jako opiekunka do dzieci.
Moje doświadczenie z dziećmi zdobywałam m.in. podczas licznych praktyk pedagogicznych, pracy w wolontariacie w Caritas. Pracowałam również jako opiekunka dziecięca i nauczyciel wspomagający w Podstawowej szkole specjalnej. Na pytanie, dlaczego akurat pedagogika, dlaczego praca z dziećmi odpowiadam krótko: po prostu to kocham. Praca nauczyciela wymaga mnóstwa cierpliwości, ale kiedy widzi się efekty swojego zaangażowania w wychowanie dziecka satysfakcja i radość są nie do opisania.

     My, jako pedagodzy, pomagamy dzieciom poznać świat i staramy się przekazywać im mnóstwo wiedzy, ale sami też wiele uczymy się od naszych małych podopiecznych. Przede wszystkim tego, jak można cieszyć się z małych rzeczy i jak łatwo jest okazywać uczucia.


Karolina Kamińska - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Nazywam się Karolina Kamińska. Ukończyłam studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. „Marii Grzegorzewskiej” w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskiem w Olsztynie.

Zawód nauczyciela pojmuję jako świadome wzięcie na siebie ogromnej odpowiedzialności za dzieci, które w zaufaniu powierzają mi rodzice pod opiekę. Za ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Wiem, że mam wpływ na ich życie zarówno obecne jak i przyszłe.

Ważne jest dla mnie kształtowanie świadomej jednostki, która będzie gotowa do samodzielności. Traktuję dzieci jak równe sobie, dzięki temu pozyskuję ich zaufanie. Zaufanie zaś sprzyja powstaniu dialogu, który uważam za najważniejszy w kontaktach nie tylko
z dziećmi, ale z każdym człowiekiem. Nigdy nie bagatelizuję problemów dziecka.

W pracy pedagogicznej staram się pamiętać, że: „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!” (B. Conklin)


Oksana Prokopenko - Asystent Nauczyciela

Jestem Oksana Prokopenko, pracuję jako pomoc nauczyciela w przedszkolu ULIK. Skończyłam studia magisterskie z psychologii praktycznej, dlatego w swojej pracy z dziećmi stawiam na indywidualne podejście w rozwoju dziecka, pomagając dziecku uczyć się samodzielności. Pracę z dziećmi zaczęłam w latach studenckich, prowadząc warsztaty kreatywności i realizując projecty rozwojowe dla dzieci w szkole. Pracując z dziećmi w przedszkolu wykorzystuję elementy bajkoterapii i arteterapii, ponieważ jestem ich miłośniczką. Praca z dziećmi daje mi możliwość,  żeby rozwijać swoją kreatywność, pogłębiać wiedzę o rozwoju dzieci, a także rozwijać swoje pasje. Uważam, że robię to, co lubię.


Iryna Kuzmich - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Nazywam się Iryna Kuzmich. 

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie im. Iwana Ogienka w Kamieńcu-Podolskim na kierunku edukacja przedszkolna oraz logopedia. W trakcie studiów podczas praktyk w różnych przedszkolach zrozumiałam, że praca z dziećmi to moja wielka pasja i temu chcę się w pełni poświęcić. Uważam, że nie tylko nauczyciel może otworzyć przed dzieckiem wielki świat wiedzy i zadbać o jego prawidłowy rozwój, także dzieci mogą nas wiele nauczyć. Są dla nas nieocenioną inspiracją do ciągłego rozwoju, dają nam wielką motywację do tego abyśmy sami stale się rozwijali, właśnie dla nich. Każde dziecko jest wyjątkowe dlatego w pracy z dziećmi wykorzystuję indywidualne podejście. Zależy mi na współpracy z dzieckiem, chcę bliżej poznać jego zainteresowania oraz możliwości. Nie ma niczego piękniejszego niż praca, którą się kocha dlatego największą nagrodą dla mnie jest praca z dziećmi, możliwość przekazania im zdobytej wiedzy, doświadczenia, odczuć jakie towarzyszą poznawaniu świata oraz możliwość obserwowania ich rozwoju.


Marzena Michalak -  Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Nazywam się Marzena Michalak.
Pracuję jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Absolwentka studiów pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od 4 lat spełniona mama.
Z dziećmi pracuję ponad 10 lat i jest to coś w czym sprawdzam się najlepiej. Świat dziecka interesuje mnie prywatnie. Jego rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, ze zrozumieniem jego potrzeb wynikających z rozwoju. W wychowaniu własnego dziecka kieruję się bliżej Rodzicielstwem Bliskości i swoje przekonania staram się przekładać na pracę z podopiecznymi przedszkola. Wychodzę z założenia, że dziecko trzeba traktować z szacunkiem, wspierać w poznawaniu własnej osobowości i pomóc w radzeniu sobie z emocjami.


Aleksandra Łukaszuk - Asystent Nauczyciela


Nazywam się Aleksandra Łukaszuk. 

Jestem absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na wydziale Ekonomicznym o specjalizacji Zarządzanie i edukacja doradztwem. Aby podążać za swoimi pasjami i być częścią zespołu ukończyłam kurs asystenta nauczyciela. Wybór mojej drogi zawodowej jest efektem zamiłowania do dzieci, które odkryłam dzięki bratankowi. W przedszkolu Ulik pracuję na stanowisku asystent nauczyciela. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Jestem osobą pogodną i optymistycznie nastawiona do życia. Satysfakcje sprawia mi codzienne dostrzeganie zmian w rozwoju podopiecznych, a także ich uśmiech i zaangażowanie. Po długich poszukiwaniach uważam, że w końcu robię to co lubię najbardziej!


Wioleta Grzechnik  - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego


Nazywam się Wioleta Grzechnik. 

Ukończyłam Akademie Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej na kierunku surdopedagogika i pedagogika wczesnoszkolna. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Każdy nawet najmniejszy postęp moich wychowanków niesie ze sobą niesamowitą motywację do dalszej pracy. Lubię to co robię i mogę śmiało powiedzieć, że moja praca jest moją pasją. Dzieci pozwalają nam spojrzeć na świat trochę z innej strony, uczą nas aby cieszyć się każdą chwilą i pokazują jaką radość mogą sprawić najmniejsze rzeczy. Bardzo ważnym aspektem w mojej pracy jest indywidualne podejście do każdego dziecka, poznanie go i rozwijanie jego potencjału zgodnie z jego możliwościami - a także zapewnienie przyjaznej atmosfery i poczucia bezpieczeństwa.


Diana Zarzycka - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

  Witam, nazywam się Diana Zarzycka. 

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Od kilku lat jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego, a od niedawna nauczycielem MathRiders. Mogę śmiało powiedzieć, że pracuję w zawodzie, w którym się spełniam. Maluchy dają mi dużo energii i dostarczają wielu wspaniałych emocji. Zawsze staram się odkrywać indywidualną stronę każdego dziecka. Nie ma dwóch takich samych osób. Ponadto praca z dziećmi skłania mnie często do różnych refleksji. Wiele z niej czerpię. Największą motywacją jest dla mnie uśmiech dziecka, a moim mottem jest: Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy nauczyciel.


Viktoria Hryshchenko -  Asystent Nauczyciela

Nazywam się Viktoria Hryshchenko, pracuję jako pomoc nauczyciela w przedszkolu Ulik.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy, kierunek sport. Skończyłam kurs gimnastyki korekcyjnej w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie w Warszawie. Od 7 lat pracuję z dziećmi w różnym wieku i zdecydowanie  wiek przedszkolny jest najfajniejszy. Prowadząc z dzieciakami rożnego rodzaju zajęcia ruchowe, pomagam im wszechstronnie się rozwijać, zrelaksować, jednocześnie ciągle jest kształtowana postawa ciała. 

Cieszę się, że robię w swoim życiu to, co najbardziej lubię, a jeszcze bardziej z tego, że jest to praca z dziećmi.


ULIK CHIMCZUKA Sp.z o.o. Aleja Bohaterów Września 18, lok.2, 02-389, Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone Przedszkole Niepubliczne "Ulik" © 2018